Welkom Over ons Nieuws en publicaties Actueel nieuws Zet de ketel op 60 graden

Zet de ketel op 60 graden

Leestijd: 2 min

Wist je dat je met een investering van één minuut ongeveer 100 euro kunt besparen*? Anouk ook niet. Maar nu wel! Met een paar makkelijke handelingen stelde ze haar cv-ketel efficiënt in.

* Dit bedrag is gebaseerd op een gasprijs van €1,74 per m3. Dit is het CBS gemiddelde van nieuwe energiecontracten in januari 2022.

Anouk: “De meeste cv-ketels staan op de fabrieksinstelling van 80ºC, maar werken efficiënter op 60ºC. Dat leerde ik van de ‘Zet ‘m op 60’-actie van Urgenda. Deze snelle besparing scheelt veel gas en dus C02 en geld. Qua comfort merk je geen verschil en je douche blijft net zo warm.”

“Het gaat overigens alleen om de temperatuur van het verwarmingswater. Dat heeft niks te maken met het water dat uit de kraan of douche komt. Als je het verwarmingswater instelt op 60ºC, is dat voldoende om je huis lekker warm te houden. Je merkt er niks van.”

Let op: Bij een lagere instelling komt het huis langzamer op temperatuur en de radiatoren worden minder heet. Zoek naar een goede balans tussen snelheid en zuinigheid. In de winter kan het bij een minder goed geïsoleerde woning lang duren voor het aangenaam warm is. Pas de tip dan alleen in het voor- en najaar toe.

Aan de slag
Anouk: “Op de website zetmop60.nl staat voor iedere cv-ketel een korte instructievideo, ook voor het model dat ik in huis heb hangen. Super handig! Het proces werd helemaal voorgekauwd en was heel makkelijk. Daardoor was ik niet bang dat ik het verkeerd zou doen. In 1 minuut was het gepiept!”

Bron: hier.nu