Welkom Over ons Nieuws en publicaties Actueel nieuws Samen bouwen aan betaalbaar wonen in Hardinxveld-Giessendam

Samen bouwen aan betaalbaar wonen in Hardinxveld-Giessendam

Leestijd: 2 minuten

Goed nieuws voor iedereen die een woning zoekt in Hardinxveld-Giessendam. De gemeente, woningcorporatie Fien Wonen, de huurdersraad, de ondernemersvereniging en lokale bouwpartijen werken samen aan één duidelijke ambitie: de bouw van ongeveer 2.500 woningen.

Afgelopen woensdag hebben deze partijen hun handtekening gezet onder deze gezamenlijke afspraak. Zo zetten we samen een belangrijke stap naar meer betaalbare woningen in het dorp.

Waarom is dit nodig?

Er zijn nu en in de komende jaren te weinig woningen in de regio. Dat merk je vooral als je jong bent en een betaalbare woning zoekt, of als je ouder bent en wilt verhuizen naar een woning die beter past bij je levensfase. Door dit tekort komt de doorstroming op de woningmarkt moeilijk op gang.

Hardinxveld-Giessendam wil hier iets aan doen. De gemeente bouwt niet alleen voor inwoners van het dorp, maar vult ook 35% van de woningbouw regionaal in. Dit past binnen de gebiedsontwikkeling langs de MerwedeLingelijn.

Wat is het Bouwberaad?

De samenwerking heet het Bouwberaad. In het Bouwberaad werken de gemeente, Fien Wonen en marktpartijen samen aan woningen die:

  • betaalbaar zijn,
  • duurzaam zijn,
  • passen bij jong en oud,
  • en goed aansluiten op voorzieningen en vervoer.

Het doel is om de kwaliteit van leven in het dorp te versterken. Want wonen, werken en leven horen bij elkaar.

Twee derde betaalbaar

Van de 2.500 woningen wordt twee derde betaalbaar. Daarvan is de helft sociale huur. Zo zorgen we ervoor dat er ook in de toekomst plek is voor jongeren, gezinnen en senioren in Hardinxveld-Giessendam.

Wat betekent dit voor jou?

  • Jongeren krijgen meer kans op een betaalbare woning.
  • Senioren kunnen makkelijker verhuizen naar een passende woning.
  • Er komt meer beweging op de woningmarkt.
  • Het dorp blijft leefbaar en sterk.

Het Bouwberaad gelooft dat we dit samen kunnen. Maar niet alleen, daarvoor is medewerking van de provincie nodig. Fien Wonen participeert met overtuiging in Het Bouwberaad. Door goede samenwerking maken we betaalbaar wonen mogelijk, nu en in de toekomst.